به همت بسیج اساتید استان آذربایجان غربی برگزار شد:

نشست هم اندیشی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)در دانشگاه ارومیه و بسیج اساتید استان با موضوع وضعیت کشور بعد از حوادث مربوط به ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

نشست هم اندیشی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه ارومیه و بسیج اساتید استان با موضوع وضعیت کشور بعد از حوادث مربوط به ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی؛نشست هم اندیشی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه ارومیه و بسیج اساتید استان با موضوع وضعیت کشور بعد از حوادث مربوط به ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور ۳۵ نفر از اعضای هیات علمی برگزارشد.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی معاونت محترم نهاد در دانشگاه ارومیه بیان داشتند الان کشور در یک جنگ همه جانبه قرار دارد و بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت و تلاش هستیم ملت ما در جنگ های نیابتی پیروز و سر بلند شدند و اکنون دشمن اصلی به صورت مستقیم جنگ ترکیبی را آغاز کرده است. مولفه های قدرت ما امنیت و حضور منطقه ای و علمی و موشکی است و سردار سلیمانی حافظ این مولفه ها بود. توان دولت سازی داشت و در عین حال یک دیپلمات تمام عیار بود. شهید کردن او ناظر بر حوادث آینده است. بعد از رستاخیز عظیم مردم در مراسم تشییع و تدفین سردار سلیمانی حادثه هواپیمای اوکراینی بهانه و دستاویزی به دست دشمنان داد تا آن عظمت و اقتدار ملی را پس از موشک باران بزرگترین پایگاه آمریکا تحت الشعاع و کمرنگ کند.

 سپس فرصت در اختیار استادان قرار گرفت تا به ارائه نقطه نظرات خود بپردازند.

بخشی از دیدگاه های مطرح شده تیتروار گزارش می شود:

۱- شهادت سردار سلیمانی وحدت و آگاهی ملت ایران و منطقه مقاومت را به نمایش گذاشت و حمله موشکی به عین الاسد غرور ملی و اعتماد ملی را قوت بخشید. متاسفانه ما در یک عملیات روانی و جنگ رسانه ای و ناشی گری با سقوط هواپیمای اوکراینی نتوانستیم آن دستاورد ها را به خوبی مراقبت کنیم به نظر می رسد که باید شورای عالی امنیت ملی هوشمندانه تر به مدیریت رخداد ها می پرداخت.

۲ – در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی احتمالات و عوامل مختلفی می تواند دخالت داشته باشد که باید مورد توجه قرار گیرد: کارشکنی نفوذی های دشمن با جنگ الکترونیکی و سایبری، قابل کنترول بودن اینگونه هواپیما ها از طرف سازنده آنها، با این وجود سردار حاجی زاده با صداقت کوتاهی های همه عوامل دیگر را با شجاعت به جان خرید.

۳- چه عواملی باعث تقابل ایران و امریکا شده؟ راهکارهای خروج از این شرایط کدام است؟ نباید از برخی اقدامات مانند مذاکره ترسید اگر لازم است در مبارزه با استکبار تغییر رویکردی داشته باشیم. چرا رقم تلفات حمله موشکی ایران ناچیز بوده؟ چرا برخی در کشور ما به زودی اظهار نظر می کنند و ناخواسته گرفتار دروغ می شویم؟

این سوالات به صورت فعال بوسیله خود استادان بررسی و پاسخ هایی به وسیله معاونت نهاد و دبیر هم اندیشی داده شد.

۴ – کشور انقلابی هستیم فرق داریم با نظام ها و انقلابات دیگر و اصلی ترین آن خطوط قرمز است. مهمترین مسائل فعلی که به حاشیه رفته: مسئله بودجه که مقاومتی نیست، دوقطبی سازی دولت و شورای نگهبان، مکانیسم ماشه، نقش نخبگان علمی و سیاسی و رسالت آنها در عرصه های اجتماعی، انتخابات و ...

۵ – در استفاده از عملیات رسانه ای و روانی ضعیف است. به سادگی جامعه را دوقطبی می کنند در حالی که مقام معظم رهبری بارها هشدار داده و از این کار بر حذر داشته اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.