رسالت اصلی دانشگاه حل مسائل و مشکلات جامعه می باشد

شنبه 1402/05/14 - 23:25 استان آذربایجان غربی
در نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی استان مطرح شد:

رسالت اصلی دانشگاه حل مسائل و مشکلات جامعه می باشد

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی استان


به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج آذربایجان غربی ؛ نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی آذربایجان غربی که به میزبانی پردیس شهر دانشگاه برگزار شد.

احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی آذربایجان غربی که به میزبانی پردیس شهر دانشگاه ارومیه برگزار شد گفت: برای دست یابی به توسعه و پیشرفت باید ارتباط صنعت و جامعه و دانشگاه افزایش یابد.

رئیس دانشگاه ارومیه بیان نمود: هدف از انعقاد قراردادهای پژوهشی دستیابی به رسالت اصلی دانشگاه که همان حل مسائل و مشکلات جامعه است می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه امروزه باید صنعت و دانشگاه به هم احساس نیاز داشته باشند، گفت:در کنار توجه به حل مشکلات جامعه هدف از ارتباط صنعت و دانشگاه، کسب درآمد پایدار برای دانشگاه ها و درآمدزایی است.

رئیس دانشگاه ارومیه افزود: امروزه باید  وابستگی دانشگاه ها به بودجه دولت کم شود و دانشگاه ها تا می توانند باید وابستگی به بودجه دولتی را کاهش دهند، بنابراین دانشگاه ها باید ثروت تولید کنند، واین بدون ارتباط دانشگاه و صنعت محقق نخواهد شد.

دانشگاه بزرگترین تولید کننده امنیت در تمامی سطوح است

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این نشست هم اندیشی گفت: دانشگاه می تواند یک تحول بنیادین در جامعه ایجاد کند و نقش ویژه ای در حوزه امنیت فردی دارد.

رحیم جهانبخش افزود: براساس مفاهیم علمی سطوح مختلف فردی، اجتماعی، داخلی، ملی و بین المللی برای امنیت تعریف شده و دانشگاه بزرگترین تولید کننده امنیت در تمامی سطوح است.

وی اظهار کرد: پیچیدگی جوامع امروز یک گستره وسیعی از کنش ها و واکنش ها در سطح دنیا ایجاد کرده که فقط دانشگاه‌ها می توانند با ایجاد خط مشی هایی این کنش هارا کنترل کنند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها وارد سازمان نظام وظیفه می شوند، خاطرنشان کرد:  یکی از کمک های اساسی در جامعه برای پلیس ، گروه های مرجع مثبت هستند که در جامعه بسیار تاثیر گذار هستند و اساتید و دانشگاهیان جزء این گروه هستند که نیروی انتظامی به شدت به همکاری با این گروه درجهت تولید امنیت پایدار نیازمند است.وی با اشاره به ارتباط صنعت با دانشگاه به ویژه صنعت دفاعی خاطر نشان کرد: با ارتباط دانشگاه با صنعت دفاعی می‌توان بسیاری از مشکلات این حوزه را حل کرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: ساخت پنل های خورشیدی جهت تامین برق پاسگاه های مرزی استان، تولید جلیقه های ضد گلوله سبک، کیت تشخیص شیشه از جمله مواردی است که می توان توسط دانشگاهیان استان تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه رهبر انقلاب، توصیه به علم است، افزود: عمده دغدغه ما در حوزه انسجام اجتماعی است که این نیز در محافل علمی و دانشگاهی قابل حل است.

در ادامه این نشست اساتید و پژوهشگران دانشگاه های ارومیه هر یک راه کارهای همکاری دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی استان را بیان نمودند.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.