سطح انتظارات مردم و مسئولان از دانشگاه بالا رفته است

یکشنبه 1402/05/15 - 00:14 استان آذربایجان غربی
در نشست اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان مطرح شد:

سطح انتظارات مردم و مسئولان از دانشگاه بالا رفته است

نشست اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج آذربایجان غربی ؛ نشست اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با حضور دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ارومیه برگزار شد.

در این نشست علی سروری مجد استقبال گسترده مردم از دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر را نشان از اعتماد آنها به این دانشگاه دانست و گفت: کارهای بزرگی که در این دانشگاه انجام شده، سطح انتظارات مردم و مسئولان از دانشگاه را بالا برده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت ها و اشتراکات بسیار زیادی در حوزه های مختلف در استان های شمال غرب کشور وجود دارد، افزود: ضروری است واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان غربی از تجارب و اشتراکات موجود بهره برداری کرده و در راستای اعتلای واحدهای خود بکوشند.

سروری مجد با اشاره به موقعیت استان آذربایجان
 غربی و اهمیت کشاورزی و دام پروری در این استان به ضرورت راه اندازی مدارس عالی مهارتی تاکید کرد و افزود: شرایط اقتصادی و بافت موجود منطقه‌ای، عاملی مؤثر برای راه‌اندازی مدارس مهارتی است، از سویی در شرایط کنونی که همه خانواده‌ها برای اشتغال فرزندان خود دغدغه جدی دارند، دانشگاه می‌تواند با راه‌اندازی مدارس مهارتی ضمن تربیت نیروی انسانی کارآمد، به اقتصاد منطقه نیز کمک کند.

محمدرضا ولیلو  سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در ادامه این نشست با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان عنوان کرد: امام حسین (ع) می فرمایند بدانید نیازمندیهای مردم [که به شما مراجعه می‌کنند] از نعمتهای الهی است، پس نعمتها را افسرده نسازید که این وظیفه خدمت رسانی به دیگران محول خواهد شد.

ولیلو با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف، ۸۵۰ کارمند و ۶۵۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی مشغول فعالیت هستند، افزود: با مساعدت سازمان مرکزی دانشگاه، تعداد 12 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته کارشناسی به این استان اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: با افزایش این رشته ها و آغاز به کار رشته دکتری پزشکی عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، امیدواریم تعداد دانشجو در این استان با عبور از مرز 30 هزار به 33 هزار دانشجو برسد.

ولیلو در ادامه با اشاره به جای خالی سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی مطرح کرد: اولین سرای نوآوری در این استان در حوزه کشاورزی و دام پروری با توجه به ظرفیت های عظیم آذربایجان غربی در این دو حوزه آغاز به کار خواهد کرد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.