مردم باید از گذشته درس عبرت بگیرند

شنبه 1402/05/28 - 22:40 استان آذربایجان غربی
دکتر حیدری در برنامه زنده صدا و سیمای استان مطرح کرد:

مردم باید از گذشته درس عبرت بگیرند

مسئول بسیج اساتید استان در برنامه زنده صدا و سیمای استان حضور یافت.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج آذربایجان؛مسئول بسیج اساتید استان آذربایجان غربی به مناسبت کودتای ۲۸ مرداد در برنامه تلویزیونی گون آیدین صدا و سیمای آذربایجان غربی حضور پیدا کرد.
مسئول بسیج اساتید استان در این برنامه گفت: اگر تاریخ را مطالعه کنیم متوجه خواهیم شد در زمان کودتای ۲۸ مرداد ایران چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی در شرایط خاصی قرار داشت.شرایط داخلی مربوط به جنگ جهانی دوم  و مسائل و مشکلاتی که در داخل کشور اتفاق افتاده بود و از نظر شرایط خارجی می‌توان از انگلیس نام برد که بعد از جنگ جهانی دوم به دنبال به دست آوردن و تامین منافع در ایران بود.
مسئول بسیج اساتید استان آذربایجان غربی افزود: همه این عوامل و بحران ها زمینه ساز کودتای ۲۸ مرداد شد و باعث شد تلاش ملت ایران در جهت خارج کردن بیگانگان از کشور  خنثی شده و وضعیت بدتر از قبل شود و بیشترین تهدیدها و بحران ها گریبان گیر ملت ایران شود.
وی ادامه داد: عوامل موثری در کودتای ۲۸ مرداد دخیل بودند که می توان به نفت ایران،اختلافات آیت الله کاشانی و مصدق و تحرکات شمال ایران،تحرکات توده ای ها و اختلافات مصدق و مجلس اشاره کرد.

دکتر حیدری ادامه داد: اگر قبل و بعد از کودتای ۲۸ مرداد را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد مردم ایران در این بین بیشترین آسیب را دیدند حکومت ایران مستبدتر از قبل شد و فشار بر روحانیون و مذاهب به مراتب بیشتر شد.بعد از کودتا منابع نفتی و سایر منابع ایران از دستش خارج شد.

وی تاکید کرد: مردم ایران  در گذشته سختی و فشار زیادی را متحمل شده اند. از جنگ و جنایت گرفته تا حضور کشورهای بیگانه در کشورمان لذا  باید از گذشته خود درس عبرت بگیرند و با وحدت و اطاعت از رهبری و ولایت مطمئن باشند هیچ آسیبی یه این مملکت وارد نمی شود.
 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.