روحیه ظلم ستیزی باید در کل منطقه تقویت شود

یکشنبه 1402/08/21 - 08:05 استان آذربایجان غربی
عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه مطرح کرد:

روحیه ظلم ستیزی باید در کل منطقه تقویت شود

پاسخ به شبهه حضور ایران در جنگ غزه به قلم دکتر رحیم نادرعلی.


امروزه شبهه ای بر علیه جمهوری اسلامی بطور هماهنگ از طرف داخل و خارج ایجاد می کنند که چرا ایران در حمایت از مظلومیت غزه مستقیما مناطق استراتژیک رژیم غاصب صهیونیستی را با موشک های نقطه زن نمی زند.
هدف این شبهه زیر سوال بردن روانی قدرت موشکی ایران از یک طرف و خدشه دار کردن حمایت جمهوری اسلامی از فلسطین از طرف دیگر هست.  هدف  کوتاه مدت  این شبهه نیز تخلیه روانی روحیه ظلم ستیزی حماس و حامیان آنهاست.
متاسفانه برخی انقلابیون نیز هر چند انگشت شمار این شبهه را نشر می دهند.

در پاسخ به این شبهه باید گفت واقعا حمایت کدام کشور و یا دولتی فلسطینیان از مبارزه با پرتاب سنگ تا مبارزه با موشک باران  رسانده هست . خود این شبهه وارد کنندگان بارها و بارها اعتراف کرده اند انتقال موشکها و یا تکنولوژی ساخت موشک از طریق ایران بوده است .
جمهوری اسلامی بجای ماهی دادن به نیازمند ، ماهی فروشی را یاد آن می دهد. چرا که هدف بلند مدت تقویت محور مقاومت را دارد . روحیه ظلم ستیزی باید در کل منطقه تقویت شود . جمهوری اسلامی می خواهد بر یادآوری این امر الهی  تاکید کند تا مردمی خود نخواهند حاکم سرنوشت خود نخواهند شد. مردم فلسطین باید حمایت شوند بطوریک خود بخواهند، تصمیم بگیرند ، مبارزه را توسعه دهند و آماده بر بدست گرفتن حاکمیت بر خود باشند.  هدف سرکوب و یا گوشمالی اسرائیل نیست بلکه هدف حذف کامل و حاکمیت خود مردم ان منطقه هست. موشک از راه دور اگر هم موثر هست حاکمیت از بیرون را تقویت می کند . حاکمیت نهایی باید از درون انجام گیرد.
اما از بعد دیگری جنگ غزه در واقع جنگ محور مقاومت به نیابت از رهبری آن محور از طریق جمهوری اسلامی که شامل جریانهای  مردمی از چندین کشور منطقه  با استکبار ظالم  به سرکردگی آمریکا و ده ها کشور برخوردار و به نیابت از آنها رژیم صهیونیستی است .
بنابراین خیلی ساده لوحانه هست که تصور شود جمهوری اسلامی در اتفاقات غزه مستقیما وارد نشده است. جمله نهایی این همه ناو و هواپیما جنگی و تسهیلات با این حجم عظیم برای تصرف و یا شکست ناحیه باریکه غزه نیست بلکه برای محور مقاومت لشکر کشی کرده اند  غافل از اینکه محور مقاومت در دلها رخنه کرده و توپ ، تانگ ،ناو  و هواپیما و جنایات آنها فقط دلها را مصمم می کند.
پس چرا این همه موشک با این برد  باید داشته باشیم . بارها و بارها از طریق مقامات بلند پایه حتی مقام معظم رهبری بیان شده که اینها قدرت بازدارندگی دارند. و اگر یک روزی برعلیه جمهوری اسلامی غلطی انجام دهند قدرت این موشکها را خواهند دید .

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.