رژیم صهیونیستی گرفتار بن بست خفه کننده ای شده است

دوشنبه 1402/08/22 - 10:13 استان آذربایجان غربی
حجت‌الاسلام والمسلمین منزه در خصوص عملیات طوفان الاقصی مطرح کرد:

رژیم صهیونیستی گرفتار بن بست خفه کننده ای شده است

یادداشت حجت‌الاسلام والمسلمین منزه در خصوص طوفان الاقصی.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین منزه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه های شهرستان نقده در مخصوص عملیات طوفان الاقصی مطالبی بیان کرد که بدین شرح است:

۱. قهرمانی های بی سابقه مقاومت، حلاوت ضربه به اسراییل را به مرتبه ای رسانده که در ۷۰ سال گذشته بی سابقه است؛ و از آن سو دیدن صحنه های وحشتناک جنایت علیه کودکان و مردم بی دفاع، اجازه لذت بردن از این حلاوت را نمی دهد.

۲- آنچه صهیونیست ها پس پرده بیش از هر چیز نگران آنند این است که این جنگ بی پایان خواهد بود. حتی اگر همین فردا اسراییل غزه را کلا ترک کند، مقاومت پاسخ به جنایتی که اسراییل مرتکب شده را تا سال ها ادامه خواهد داد. جنگ تا جایی که به مقاومت مربوط است ‘سناریوی پایان’ ندارد.

۳- کابوس بدتر این است که اسراییل روی زمین غزه گرفتار بن بست خفه کننده ای شده است. از حیث‌ تاکتیکی جرئت ورود به مناطق متراکم شهری را ندارد و از حیث راهبردی می بیند که هدف اعلامی ‘نابودی حماس’ توهم سیاسیون است و عملا معنایی ندارد. اسراییل باید قبل از ورود، به راه خروج فکر می کرد.

۴- امریکا هم درباره عدم گسترده شدن جنگ شعار می دهد اما به خوبی می داند چه شگفتی هایی در حال شکل گیری است. اینکه از عراق و یمن مستقیما اسراییل را بزنند، حزب الله کل زیرساخت‌های رژیم در شمال را نابود کند و در سوریه دارایی امریکا هر شب زیر ضرب باشد، اگر گسترش جنگ نیست، پس چیست؟!

۵- هر یک از این رویدادهای شگفت، اگر در وضعیت عادی رخ می داد خود می توانست منشا یک جنگ منطقه ای تمام عیار باشد اما حالا امریکا و اسراییل آنها را با همه توان نادیده می گیرند چرا که می دانند قادر به هیچ واکنش موثری نیستند. خاورمیانه برای امریکا دیگر امن نخواهد شد.

۶- پیداست که مقاومت اجازه نخواهد داد دشمن برای آن تصمیم بگیرد یا در جنگی چنین پیچیده گرفتار ‘محاسبات ساده’ شود. کسی نباید منتظر یک عملیات سرنوشت ساز از یک جغرافیای خاص باشد. مجموعه ای از عملیات ها از جغرافیاهای مختلف است که این جنگ را تعیین تکلیف می کند.

۷-کمر قصاب غاصب منطقه خم شده و مجموعه بزرگی از مردان همداستانند تا دیگر صاف نشود. انتظار نداشته باشیم چنین امر عظیمی به سرعت و سادگی یا بدون درد و رنج رخ بدهد. شاید کار به ‘بلغت القلوب الحناجر’ هم برسد. آنگاه نصرت الهی پدیدار می شود.

 إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.